Boyun Fıtığı Ağrıları İçin Egzersizler Nasıl Yapılır?

Boyun ağrıları, çağımızda en çok karşılaşılan rahatsızlıklardan biridir. Boyun fıtığı ve boyun ağrılarını hafifletmek için yapılan egzersizler, boyun kaslarının güçlenmesini sağlar. Boyun kaslarını güçlendirme egzersizlerini düzenli yapmak, boyun fıtığının sinirlere yaptığı baskıyı azaltacaktır.

Egzersizden sonra hafif ve birkaç dakika süren rahatsızlık önemsizdir; rahatsızlık şiddetli olursa ve 15 – 20 dakikadan fazla sürerse doktorunuza danışmadan devam etmeyiniz.

Egzersizleri Dik Olarak Otururken veya Ayakta Yapınız !

Ellerinizi alnınıza koyun. Başınızı öne doğru itmeye çalışırken ellerinizle engel olmaya çalışın. 5’e kadar sayın, gevşeyin. Hareketi günde 3 kez 15 tekrar yapın.

Boyun Ağrıları İçin Egzersizler

Ellerinizi başınızın arkasına (enseye değil) koyun ve başınızı arkaya doğru itmeye çalışılırken ellerinizle engel olmaya çalışın. 5’e kadar sayın, gevşeyin. Hareketi günde  3 kez 15 tekrar yapın.

Boyun Ağrıları İçin Egzersizler

Sağ elinizi yüzünüzün sağ tarafına koyun ve başınızı sağa doğru itmeye çalışırken sağ elinizle engel olmaya çalışın. 5’e kadar sayın, gevşeyin. Hareketi günde 3 kez 15 tekrar yapın. Aynı hareketi sol elinizle sola doğru tekrarlayın.

Başınızı yavaşça sağa döndürün ve üç saniye böyle durun. Başınızı öne döndürün. Dinlenin. Aynı hareketi aksi yöne yapın. Hareketi günde 3 kez 15 tekrar yapın.

Boyun Ağrıları İçin Egzersizler