REiS BERKSOY

Bel Fıtığı

Fransa’nın Paris kentinde yaşıyorum. İnşaat sektöründe çalışıyorum. Ocak 2016 yılında “Bel Fıtığı” teşhisi konuldu. Mesleğim itibari ile fiziki kuvvet ve dirilişe ihtiyaç duymaktayım. Ancak son bir yıl içerisinde fiziki yeterliliğimin neredeyse tamamını kaybettim ve mesleğimi yerine getirememeye başladım. Önceleri fizik tedavi ve egzersizler ile rahatsızlığıma çözüm bulmaya çalıştım. Sonuç alamayınca alternatif tıbba yöneldim. Ancak hiçbiri iyileştirmemekle beraber her geçen gün daha da ağırlaştırdı. Şubat 2017 yılına geldiğimizde Fransa’da ki aile hekimim fıtığın ilerlediğini artık tek çözümün ameliyat olduğunu söyledi.

Fransa’da bir komşumuzun telkinleri beni Salih hocaya itti. Komşum yaklaşık bir sene önce Salih Bey’e tedavi olmuş, rahatsızlığından eser kalmamıştır. Benden yaşça büyük olan komşumuzun tavsiyesini dinleyip 12 Şubat günü Türkiye’ye geldim. Geldiğim ilk andan itibaren gerek hastane çalışanlarının gerek bizzat Salih hocanın yaklaşımından etkilendim ve Salih hocanın doğru kişi olduğuna karar verdim. Aynı gün ameliyat olmaya karar verdim.

Gerçekten de denildiği gibi 1,5-2 saat içerisinde ameliyattan bilincim açık bir şekilde çıktım. Yaklaşık 2-3 saat sonra ufak adımlarla yürüyüşlere başladım. Aynı gece kendimi ameliyattan öncesinden çok daha dinç ve çok daha hafif hissetmeye başladım. Bir daha iyi olmak bir yana ayağa kalkma konusunda çekincelerim varken şuan ki durumumdan dolayı Salih hocaya ve onu tanımama vesile olanlara minnet duyuyorum ve dua ediyorum.
Aynı duaların bana da edilmesini umudu ile sağlıcakla kalın.

FiLiZ ŞENYURT

Omurga Yaralanması

Eşim bir iş kazası geçirmiş ve bunun sonucunda omuriliği kırılmıştı çaresizdikten en kötüsüne kendimizi hazırlamıştık. Sonra cebimizde bir avuç umut düştük yollara. Eşimi SALİH AYDIN a emanet ettik. Eşim 5 saat süren başarılı bir operasyon sonrası eski sağlığına kavuştu ve biz ne kadar doğru bir karar verdiğimizi gördük. Çaresizlik içinde gittiğimiz hastanenizden umutlarımızı gerçekleştirerek döndük.

Salih Aydın, hayatım boyunca tanımış olduğum mütevazilikte sınır tanımayan ve mesleğini iş yapmak için değil gerçekten insanlara yardım etmek için yapan bir hekim bence. Hastaları ve görev yaptığı hastanesi çok şanslı. Salih Bey’e gittiğinizde çekinmenize hiç gerek yok çünkü sizi 40 yıllık arkadaşını karşılarmış gibi karşılar samimidir, içtendir kimseye benzemeyen bir insanlık duruşu vardır.

Hastaneyi sorarsanız kendimi evimde hissettiğim sayılı yerlerdendir. Hasta karşılamasından tutun da yemek dağıtan elemanına, berberinden tutun da temizlik yapan personeline, kayıt biriminden hemşirelerine kadar insanlar bu kadar mütevazi olabilir mi bu kadar güleryüzlü hizmet sunabilir mi? Biz hepsine ayrı ayrı gönül dolusu sevgiler sunuyoruz ve teşekkür ediyoruz. Yaradan Rabbim Salih Bey’e sağlık sıhhat ve başarılarla dolu bir hayat nasip etsin. İyiki varsın Salih Aydın teşekkürler.

SENAi ÇEViK

Bel Fıtığı

Hocam hızır gibisin Allah senden razı olsun. Amaliyat oldum ve bir gün sonra kalktım. Şimdi çok rahatım acı yok, sızı yok. Çok şükür. Şifalı ellerinize, yüreğinize sağlık çok iyi bir insansınız. Ameliyat için geldiğimizde çok yardımcı oldunuz bize. Belimden temmuz ayında ameliyat olmuştum. Allah’a şükürler olsun şuan hiç bir problemim yok. Saygılarımla ellerinizden öperim.

BÜLENT OKAT

Bel Fıtığı

Sevgili Dr. Salih Aydın;
Uzun yıllardır çektiğim bel fıtığı, defalarca ameliyat olmama rağmen bir türlü ağrılarım acılarım dinmedi. Sizi daha önceden ağabeyim, annemin ve kardeşimin ameliyatlarını yaptığınız için tanıyordum. Hepsi sizin sayenizde çok iyiler. Sizin beni de çağırmanıza rağmen tamamen üşengeçlik nedeniyle gelememiştim. Yaklaşık 4 ay önce başka bir doktora gidip mecbur ameliyat oldum. Beklediğim sonucu alamadım. Ağrılar, acılar, çektiğim çileler devam etti.

Kardeşlerimin ısrarı ile sizin ellerinize kendimi emanet ettim. Allah sizden razı olsun, iyi ki gelmişim, sizin sayenizde çok mutlu bir şekilde hastanenizden ayrılıyorum.  Siz ve ekibinize çok çok teşekkür ediyorum. Salih Bey siz mükemmel bir cerrahsınız.

Allah razı olsun. Hakkınızı helal edin. Saygılarımla Bülent Okat

ZÜMRÜT YARALI

Bel Fıtığı

24 Eylül 2016 tarihinde Emsey Hastanesi’nde Doktor Salih Aydın’a bel fıtığı ameliyatı oldum.

Bir gün sonra yürüyerek hastaneden ayrıldım. Doktorumdan ve hastaneden çok memnun kaldım.

Herkese tavsiye ederim. İlgi ve alaka çok güzel. Herkese teşekkür ederim.

KAZIM ÇAMÖZÜ

Bel Fıtığı

Salih Bey’e 2015 yılı Aralık Ayı’nda boyun fıtığı ameliyatı oldum. Zor bir ameliyattı. Boynumdaki kireçleme 3 diski kesmiş, sinirlere baskı yapmaya başlamıştı. Bir gün bir anda sağ koluma hissizlik geldi. Çay bardağını kaldırmada zorluk çekiyordum.

Her an boynumdan aşağı felç kalma riski ile karşı karşıya olduğum söylendi. Doktor Salih Bey’e acil gittim. Endoskopik disk cerrahisi yöntemi ile beni ameliyat etti. Ameliyat sırasında ve sonrasında hiçbir ağrım olmadı.

Ameliyattan bir gün sonra evime çıktım. 20 gün sonra da işimin başındaydım. Kendisi bu konuda uzmanlaşmış bir kaç hocadan birisidir. Hocam çok teşekkür ediyorum.