Baş Ağrısı – Nevraljiler ve Ağrı Cerrahisi

Kronik ağrı zayıflatıcı olabilir. Sizin ve aileniz üzerinde duygusal bir otoyol alabilir. Biz kronik ağrı yönetimi ve tedavisinde kronik bölgesel ağrı dahil olmak üzere  bir dizi tedavi etmek için girişimsel teknikler, implante edilebilir cihazlar ve açık cerrahi sunuyoruz. Post-laminektomi, refleks sempatik distrofi ve trigeminal nevralji.

basagrisi_nevraljiler_agricerrahisi

 Kronik ağrı için tedavi seçenekleri enjeksiyon tedavileri, implante edilebilir cihazlar ve açık cerrahi ile içerir. Biz boyun ve sırt kaynaklanan hem de teşhis ve tedavisinde ağrı için anti-inflamatuar ilaçlar ve sinir kökü blokları enjeksiyonları koordine etmek ,buna ek olarak,  diğer tedavi yöntemlerine dirençli olmuş uzun süreli ağrı, omurilik ve derin beyin stimülasyonu gerçekleştiririz. Trigeminal nevralji için mikrovasküler dekompresyon ve rizotomi sunuyoruz. Sırt boyun ağrısı belirli türde olan birçok hasta için yararlı olan ve ortak bir tedavi ağrı pompa veya uyarıcısı implantasyonu.  Biz küçük kesiler yoluyla omuriliğe ilaç (pompaları) ya da elektrik darbeleri (spinal uyarıcıları) özel cihazlar implant edebiliyoruz. İlaç ya da elektrik stimülasyonu durumunuzu kontrol etmek veya ağrıyı azaltmak mümkün olabilir.

Ağrı yönetimi karmaşık olabilir ve biz ağrı yönetim ekibinin diğer üyeleri ile işbirliği içinde çalışır.  Biz de fizik tedavi, biofeedback ve gevşeme teknikleri gibi başa çıkma mekanizmaları geliştirmeye yardımcı olmak için kronik ağrı ile uğraşırken, yanı sıra duygusal yönlerini gidermek için bir ekip olarak psikiatri bölümü ile de birlikte çalışırız.

Nöropatik ağrı sinir sistemi için bir birincil yaralanmadan olur. Post-laminektomi Syndrome;hasta  ameliyat oldu spinal bozukluk nedeniyle sinir kökü yaralanması nöropatik ağrıya neden olabilir. Nöropatik ağrı, ilk ağrı sinyallerini alır omurilik ve “merkezi hassaslaşma” takip spinal sinirler anormal duyarlılaşma ile ilişkilidir. “Merkez hassaslaşma” kronik ağrı ile sonuçlanan ağrı yollarının yeniden yol açar. Bu yeniden bir sonucu olarak ağrılı olmayan bir acı uyaranın yorumlanmasıdır. Örneğin, cilde karşı hafif bir dokunuş veya fırça acı bir deneyimi neden olur. Hiperaljezi da acı bir uyarana karşı artmış tepki meydana gelebilir. Örneğin, ısı veya ışık, iğne batması genellikle beklenenden daha şiddetli ağrı olarak algılanabilir.